BESTICK, silver, 14 st, vikt 167,04 gram, 1900-tal, Sverige.

335089. BESTICK, silver, 14 st, vikt 167,04 gram, 1900-tal, Sverige.

Skedar, vikt 82,88 gram, längd ca 10 cm, 2 st 1962, 4 st 1963, 4 st 1964, Svedboms Guldsmeds Ab Hov, Vetlanda.
Tårtspade, vikt 41,03 gram, längd ca 21 cm, 1962, Svedboms Guldsmeds Ab Hov, Vetlanda.
Sockertång, vikt 20,96 gram, längd ca9,5 cm, 1965, Svedboms Guldsmeds Ab Hov, Vetlanda.
Sked samt gaffel, vikt 22,17 gram, längd ca 11 - 11,5 cm, 1955, 1956, Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 475