GLASSERVISDELAR, 77 delar, "Line", Anna Ehrner för Kosta Boda.
335030. GLASSERVISDELAR, 77 delar, "Line", Anna Ehrner för Kosta Boda.
9 vitvinsglas, höjd 21 cm
6 rödvinsglas, höjd 22 cm
8 snapsglas, höjd 15,5 cm
4 cognacskupor, höjd ca 11,5 cm
6 dessertskålar, höjd 9,5 cm
8 martiniglas, höjd ca 16 cm
8 champagneglas, höjd ca 19 cm
8 ölglas, höjd ca 19 cm
4 likörglas, höjd ca 14,5 cm
8 cocktailglas, höjd ca 11,5 cm
8 tumlare, höjd 8,5 cm.
Smärre slitage. Delvis oanvända. Delvis med originalkartong. Enstaka nagg.
9 vitvinsglas, höjd 21 cm
6 rödvinsglas, höjd 22 cm
8 snapsglas, höjd 15,5 cm
6 dessertskålar, höjd 9,5 cm
8 martiniglas, höjd ca 16 cm
8 ölglas, höjd ca 19 cm
4 likörglas, höjd ca 14,5 cm
8 tumlare, höjd 8,5 cm.