SKRIVBORD MED UPPSATS, rikt skuren dekor, orientaliskt, 1900-tal.

334376. SKRIVBORD MED UPPSATS, rikt skuren dekor, orientaliskt, 1900-tal.

Uppsats med låda och skåpdel med lucka, rik dekor runt om, slätt bakstycke, svängda ben, snidad dekorkant på skiva. Höjd till skiva 78, totalhöjd 130, längd 116, bredd 73 cm.

Slitage, repor, smärre skador och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 429