VITRINSKÅP, rikt skuren dekor, orientaliskt, 1900-talets andra hälft.

334371. VITRINSKÅP, rikt skuren dekor, orientaliskt, 1900-talets andra hälft.

Vitrindel med oregelbundna hyllplan, 4 tallriksställ i mässing, två lådor. Rik dekor runt om, slätt bakstycke, snidad dekor i vitrinfond.
Höjd 189, längd 130, bredd 58 cm.

Slitage, smärre märken och skador, repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 157