BESTICK i silver, 48 delar, "Heirloom" Th. Marthinsen Sølvvarefabrikk, Norge.

334268. BESTICK i silver, 48 delar, "Heirloom" Th. Marthinsen Sølvvarefabrikk, Norge.

10 st gafflar. Längd 17 cm. Stämplade 830S, "bägare", NM. Vikt 300 g
10 st knivar. Längd 20 cm. Stämplade 830S, "bägare". Blad i stål. Vikt 540 gram.
9 st skedar (barnsked) Längd 15 cm. Stämplade 830S, "bägare" NM. Vikt 190 gram.
12 st kaffeskedar. Längd 11,5 cm. Stämplade 830S, "bägare" NM. Vikt 110 gram.
Osthyvel, såsslev, 2 st uppläggningsskedar, serveringsgaffel, uppläggningstång. Stämplade 830S, "bägare" vissa NM. Vikt 400 gram.

Total vikt (med stålblad) ca 1540 gram.

Bruksskick.
Stålblad.
Fyllda skaft.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Stålblad.
Fyllda skaft.

Antal besök: 2 947