TRÄSKOFIOL, Gunnar Henningsson, 1984 samt nothäften.
334198. TRÄSKOFIOL, Gunnar Henningsson, 1984 samt nothäften.
Träskofiol av urgröpt högertoffla
Längd 57 cm
Brännstämplad GH för Gunnar Henningsson
Med stämgaffel
Skånsk "fattigmansfiol"
Medföljer ett 20-tal nothäften för fiol.
Längd 57 cm
Med stämgaffel
Skånsk "fattigmansfiol"