5 st assietter, diameter 17,5 cm. Märkta Mon Amie Rörstrand Sweden p555.
En kaffekopp, höjd 5 cm. Märkt Rörstrand Sweden.
6 st kaffefat, diameter ca 13 cm. Märkta Mon Amie Rörstrand Sweden.
Dekor av blå blommor.
Bruksskick.
Kaffekopp med avlagringar, krackelering.
Dekor av blå blommor.
Bruksskick.