334101. KOLONNSKÅP, troligen Danmark, Karl Johan, 1800-tal.
Mahognyfaner. Löstagbara hyllor. Höjd 159, bredd 43, längd 65 cm.
Toppdelen något slagen, listbitar saknas, mindre fanerskador, ett hyllplan möjligen senare, något maskstunget.
Nyckel/nycklar finns.