BOKBINDERIVERKTYG, 2 st, så kallade glättare, bland annat agat, 1900-tal.

334002. BOKBINDERIVERKTYG, 2 st, så kallade glättare, bland annat agat, 1900-tal.

Skaft av trä, topp av agat skodd av läder/metall, längd 42 cm.
Skaft av trä, topp av agat skodd av metall, längd 43,5 cm.

Slitage. Skaft med repor, metall med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 331