333708. HANNS-JOACHIM KLUG. ”Kungen, 1966".
Hanns Joachim König (03.09.1928 Hannover - 31.05.2013 Hannover); i detta parti tusch på starkt papper (monterat på större papper, signerad och inskriven där och daterad 1966. Mått ca. 31 x 44 cm.