Intarsia bland annat i form av kompassrosor. Nyckel finns. Längd ca 182, bredd ca 84, höjd ca 208 cm.
Maskstunget. Skador. Slitage. Renoverat, kompletterat. Lösa bitar ditsatta med tejp. 2 st lösa fötter.