PIPOR samt PIPHUVUD, 4 delar, Keramik, Silver, 18/1900-tal.
333429. PIPOR samt PIPHUVUD, 4 delar, Keramik, Silver, 18/1900-tal.
Pipa, trä samt textil, piphuvud i keramik,
Pipa, trä samt textil, piphuvud i keramik, emaljerade mässingsdetaljer.
Pipa, trä, piphuvud i keramik, dekor med dansk soldat.
Piphuvud, trä, silverdetaljer, Stämplad: EH, svensk kattfot, stadsstämpel, F4.
Längder mellan: 15 - 119,5.
Ålders- och bruksslitage, nagg finnes.
2 Pipor med lösa piphuvuden.
1 Piphuvud med lagning.
Längder mellan: 15 - 119,5.
2 Pipor med lösa piphuvuden.
1 Piphuvud med lagning.