RING, bergskristall, silver signerad Sten & Laine Finland.

333370. RING, bergskristall, silver signerad Sten & Laine Finland.

Elegant designerring arbetade och stämplad i 925 silver, med skylten till Sten & Laine Finland.
Rundaktig ring huvud set med en rund facetterad bergkristall i en mjuk miljö, delvis omgiven av en satined halvmåne.
Ringbandet fungerade öppet längst ner på fabriken, storleksändring utan problem.
Ström innerdiameter av ringbandet 18,5 mm = ringstorlek 57
diameter ringhuvud 12,5 mm
sten diameter 7,5 mm
Vikt 3,00 gram.

mycket välbevarade, välskötta smycken.

Gör en kostnadsfri värdering!

diameter ringhuvud 12,5 mm
sten diameter 7,5 mm
Vikt 3,00 gram.

Inter-Arte
Antal besök: 1 958