RING, bergskristall, silver signerad Sten & Laine Finland.
333370. RING, bergskristall, silver signerad Sten & Laine Finland.
Elegant designerring arbetade och stämplad i 925 silver, med skylten till Sten & Laine Finland.
Rundaktig ring huvud set med en rund facetterad bergkristall i en mjuk miljö, delvis omgiven av en satined halvmåne.
Ringbandet fungerade öppet längst ner på fabriken, storleksändring utan problem.
Ström innerdiameter av ringbandet 18,5 mm = ringstorlek 57
diameter ringhuvud 12,5 mm
sten diameter 7,5 mm
Vikt 3,00 gram.
diameter ringhuvud 12,5 mm
sten diameter 7,5 mm
Vikt 3,00 gram.