HJÄLM, m/1879-1900, för Livgardet, och EPÅLETTER, ett par, MEA.

333078. HJÄLM, m/1879-1900, för Livgardet, och EPÅLETTER, ett par, MEA.

Förgyllda dekor med bla lilla riksvapnet med blå emalj. Pik och svart plym finns. Höjd med pik ca 31 cm
Epåletternas längd ca 15 cm.

Smärre slitage. Möjligen kompletterade käkremmar. Foder med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Epåletternas längd ca 15 cm.

Antal besök: 2 424