SMYCKEN, silver, bland annat pärlcollier med silverlås, 1900-tal.

332981. SMYCKEN, silver, bland annat pärlcollier med silverlås, 1900-tal.

Pärlcollier 2 st, odlade pärlor, silverlås, längd ca 39 - 50 cm.
Armband, otydlig stämpel, emaljdekor, längd ca 17,5 cm.
6 par örhängen.
3 broscher.
Brosch/hänge med kedja.
2 hängen med kedja varav ett hänge Finland.

Enstaka dekorskador. Bruksslitage. En kedja skadad vid lås.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 par örhängen.
3 broscher.
Brosch/hänge med kedja.

Antal besök: 1 036