TAKLAMPA, glas och mässing, 1970-tal.

332933. TAKLAMPA, glas och mässing, 1970-tal.

Med två glaskupor (OBS den övre ej fastsatt i den undre). Dekor av bubblor i olika storlekar i relief. Stomme av mässing.
Höjd ca 50 cm.
Diameter ca 40 cm.

Bruksslitage, smärre nagg, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 50 cm.
Diameter ca 40 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 894