KERAMIK, 2 delar, "Eklöv", Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

332756. KERAMIK, 2 delar, "Eklöv", Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Gods med grå glasyr och reliefdekor av eklöv
Vas, höjd 32 cm
Skålfat, längd 17 cm
Stämplade Rörstrand, Sweden.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 32 cm
Skålfat, längd 17 cm
Stämplade Rörstrand, Sweden.

Bruksskick.

Antal besök: 6 664