VANDRINGSKÄPP, Johan Mikael Huuva, samearbete, björk och horn, signerad, 1900-tal.

332569. VANDRINGSKÄPP, Johan Mikael Huuva, samearbete, björk och horn, signerad, 1900-tal.

Signerad JH (Johan Mikael Huurva). Stomme av björk med delvis dekorerade horninlägg.
Längd 105 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 105 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 090