Stenskiva, fanerad i jakaranda och björk, inläggningar med festong och musicerande ängel, dekorelement och beslag i brons. Nyckel medföljer. Längd 95, bredd 53, höjd 82 cm.
Lätt bruksslitage.
Lätt bruksslitage.