PLUNTA, Tore Sunna, samearbete, björk och horn, signerad, 1900-tal.

332504. PLUNTA, Tore Sunna, samearbete, björk och horn, signerad, 1900-tal.

Signerad TS (Tore Sunna). Med dekorerade horninlägg och flätade läderband. Horninlägg på mynning ej dekorerad.
Höjd inklusive propp 16,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inklusive propp 16,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 420