332389. MATSERVIS, 91 delar, porslin, "Pompadour",Rosenthal, 1900-tal.
11 Mattallrikar.
12 Djupa tallrikar.
12 Entrétallrikar.
12 Assietter.
11 Kaffefat.
9 Kaffekoppar.
6 Tefat.
6 Tekoppar.
1 Uppläggningsskål.
6 Uppläggningsfat, olika storlekar.
1 Kanna.
1 Tekanna.
1 Sockerskål.
1 Såskanna.
1 Gräddkanna.
Mindre bruksslitage.
1 Uppläggningsfat med nagg.
Sockerskål utan lock.