KLÄDER, 9 delar, 18/1900-tal.

332315. KLÄDER, 9 delar, 18/1900-tal.

1 Dräkt, tredelad, svart, bestående av kjol, blus och väst. Längder mellan: ca 41 - 95 cm.
1 Dräkt, tvådelad, rutig, bestående av kjol och blus. Längder mellan: 40 - 90 cm.
1 Klänning, gul, Saléns, Stockholm, storlek 40, dragkedja i sidan, Längd: ca 150 cm.
2 par Knästrumpor, Längd: 62 - 70 cm.
1 Hatt med plym.

Ålder- samt bruksslitage, fläckar finnes.
Kjol till tvådelad dräkt med bristningar i tyg.
Hatt med lös plym.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 Hatt med plym.

Hatt med lös plym.

Antal besök: 1 011