Bertil Vallien. Vas, Kosta Boda. Bottensignerad Höjd: ca 20,5 cm.
Humppila. Glasvas. Höjd: ca 12,5 cm. Etikettmärkt.
Orrefors. Glasvas. Etikettmärkt. Höjd: ca 10,5 cm.
Alvar Aalto. Två fat. Archipelago.
Lättare ytslitage.
Lättare ytslitage.