LJUSSTAKAR samt SKÅL, keramik, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg samt Inger Persson, Rörstrand.

332118. LJUSSTAKAR samt SKÅL, keramik, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg samt Inger Persson, Rörstrand.

2 ljusstakar, höjd ca 6,5 cm
1 skål, diameter ca 10 cm.

Ljusstakar med nagg samt tillverkningsspricka. Argentaskål med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 ljusstakar, höjd ca 6,5 cm
1 skål, diameter ca 10 cm.

Antal besök: 2 290