TÄNDSTICKSSTÄLL, brons, "Au diable les lecons, efter Ch Leblanc, 1800/1900.

332111. TÄNDSTICKSSTÄLL, brons, "Au diable les lecons, efter Ch Leblanc, 1800/1900.

Märkt Ch Leblanc på basida hatt samt ribba.
Märkt "Au diable les lecons" (fransk musikal/musik av Fredric Berat från 1800-talets andra hälft).
Längd ca 17,5 cm. Höjd ca 14 cm.

Bruksslitage, fläckar och kraftigt slitage på undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 101