WANDA LUBELSKA. Stilleben, olja på pannå, signerad och daterad Wanda 1960.
332029. WANDA LUBELSKA. Stilleben, olja på pannå, signerad och daterad Wanda 1960.
Wanda Lubelska fick sin utbildning på School of Art i Gdansk
och på Kungliga Konstakademien i Stockholm, efter flytten till
USA i 1968 blev hon erkänd grafisk designer.
Mått: 87x68 cm.
Mått: 87x68 cm.