331915. FOTOGENLYKTOR, ett par, mässing, England, 1900-talets senare hälft.
Monterade krokar. Med graverade texter.
Höjd exklusive krokar 21,5 cm.
Ett extra brännarrör medföljer (lär kapas för att passa in i lyktorna).
Bruksslitage, ett brännarrör trasigt, fläckar.