331818. ERNST PETER RUHRIG. Tillskriven. Landskap studie.
Ernst Peter Ruhrig (född 1877, tysk); akryltempera på handgjort papper, signerad längst ner till höger och troligen daterad och inskriven, oramad. Mått ca. 50 x 60 cm.