ERNST PETER RUHRIG. TILLSKRIVEN. Morisk korridor.

331816. ERNST PETER RUHRIG. TILLSKRIVEN. Morisk korridor.

Ernst Peter Ruhrig (född 1877, tysk); tempera på handgjort papper, signerad nedre högra och troligen daterad, oramad. Mått ca. 50 x 60 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

HannoVerum
Antal besök: 2 052