MAT o KAFFESERVIS, 75 delar, Ostindia, Rörstrand.

331707. MAT o KAFFESERVIS, 75 delar, Ostindia, Rörstrand.

4 äggkoppar, 17 assietter, 10 tefat, 9 tekoppar, 14 kaffefat, 12 kaffekoppar, 8 skålar, varierande storlek, 6 djupa tallrikar, 10 tallrikar, 4 fat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, bringare, ljusstake.

4 assietter med nagg 1 med spricka, 2 tefat naggade, 2 tekoppar med nagg, 4 kaffefat med nagg, 1 kaffekopp med nagg, 4 skålar med sprickor, 6 tallrikar med nagg, eventuellt mer skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 317