331662. MATSERVIS, 69 delar, porslin, "English Scenery", Enoch Woods, Wood & Son, England.
12 tallrikar diameter 25,5
12 tallrikar diameter 20 cm
12 djupa tallrikar diameter 23 cm
12 djupa tallrikar 20 cm
12 assietter 17 cm
6 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar samt 1 såsskål.
Smärre slitage, en assiett med nagg.