MATSERVIS, ca 116 delar, porslin, "Amapola", Villeroy & Boch, Tyskland, 1900-talets slut.

331637. MATSERVIS, ca 116 delar, porslin, "Amapola", Villeroy & Boch, Tyskland, 1900-talets slut.

16 varmrättstallrikar.
16 förrättstallrikar.
16 djupa tallrikar.
16 dessertskålar.
12 assietter.
12 koppar.
11 fat.
2+1+1 uppläggningsfat.
2+1 skålar på fot.
2+1 formar.
2 ströare för peppar och salt.
1 terrin med lock.
1 kanna med lock.
1 sockerskål med lock.
1 såskanna.
1 gräddsnipa.
Medföljande uppläggningsfat, "Riviera", Villeroy & Boch.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

16 varmrättstallrikar.
16 förrättstallrikar.
16 djupa tallrikar.
16 dessertskålar.
12 assietter.
12 koppar.
11 fat.
2+1+1 uppläggningsfat.
2+1 skålar på fot.
2+1 formar.
1 terrin med lock.
1 kanna med lock.
1 sockerskål med lock.
1 såskanna.
1 gräddsnipa.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Antal besök: 6 444