331289. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Skulptur, brons, ungdom med ödla, senare gjutning efter Jean-Baptiste Carpeaux, 19/2000-tal.
På sockel av svart stenmassa.
Signerad J.B. Carpeaux. Märkt A 748(?)3 samt Bronze garanti Paris, J.B Deposee.
Höjd inklusive sockel 31 cm.
Bruksslitage.