FAT i porslin, 2 st, Arabia, Finland.

331074. FAT i porslin, 2 st, Arabia, Finland.

Fat med dekor av solros. "Aurinkoruuso" Hikka Lisa Ahola, Arabia. märkt Arabia Finland HLA/RS. Diameter 31,5 cm.
Fat med dekor av äpple. Gunvor Olin-Grönqvist, Arabia. Märkt Arabia Finland GOG/KO. Diameter 33 cm.

Bruksskick.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor.

Antal besök: 4 028