FRUKTKNIVSSTÄLL och SKÅL, 3 delar NS, bl.a ett knivställ Eskilstuna, 1900-tal.

331001. FRUKTKNIVSSTÄLL och SKÅL, 3 delar NS, bl.a ett knivställ Eskilstuna, 1900-tal.

Skål, höjd 13 cm, diameter 17,5 cm
knivställ, Eskilstuna, höjd, 22,5 cm, bredd 27 cm
knivställ, 26 cm, bredd 24 cm.

bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

bruksslitage.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 985