SALONGSGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal.

330961. SALONGSGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal.

Fasta stoppade sitsar och ryggar klädda i silverfärgat tyg med dekor av blomster. Stommar av trä. Skurna krön i form av blommor och blad samt stommar med skurna dekorer av druvklasar nedtill.
Tvåsitssoffa, längd 148, sitthöjd 41 cm.
Två karmfåtöljer, sitthöjd 41 cm.

Bruksslitage, slagmärken, smärre fläckar, brodyr släppt på ett par ställen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 854