Skål, lock och fat med dekor av bland annat änglaansikten, fåglar och växtlighet, otydliga stämplar
Höjd 14,5 cm
Vikt 275 gr.
Bruksslitage.
Höjd 14,5 cm
Vikt 275 gr.
Bruksslitage.