SOPPSLEV och SKED, silver 1857 resp 1794.

330896. SOPPSLEV och SKED, silver 1857 resp 1794.

Soppslev, med svärtat träskaft, Gustaf Folker, Stockholm 1807-1865(1869)
Sked, Wilhelm Smedberg, Karlstad-1777-1810(1812).

Slitage, bucklor, avslut på träskaft saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 009