FIGURINER i porslin, 3 st, Goebel, bl, a Maria Innocentia Hummel, Tyskland.

330703. FIGURINER i porslin, 3 st, Goebel, bl, a Maria Innocentia Hummel, Tyskland.

"Just Resting" Höjd 12,5 cm. Längd 10 cm. Märkt W Goebel W Germany 1938, 112, MI Hummel.
"Little Shopper" Höjd 11,5 cm. Märkt W. Germany 96. M.I Hummel.
Pojke med kanin. Höjd 14 cm. Längd 10,5 cm. Märkt Goebel W. Germany, M.I Hummel.

Bruksskick.
Minimalt nagg på korgen handtag.
Färgbortfall.
"Little Shopper" med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Färgbortfall.
"Little Shopper" med spricka.

Antal besök: 3 515