EMMAFÅTÖLJ, plysch, 1900-tal.

330688. EMMAFÅTÖLJ, plysch, 1900-tal.

På trästomme med svängda ben. Fast stoppad sits och rygg klätt i rosa plysch. Rygg häftad.
Sitthöjd 40 cm.
Rygghöjd 83 cm.

Bruksslitage, slagmärken på ben, rygg nött på båda hörnen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 40 cm.
Rygghöjd 83 cm.

Antal besök: 775