BORDSLAMPA, GOLVLAMPA, "Anna", Anna Ehrner för Atelje Lyktan. 1900-talets andra hälft.

330661. BORDSLAMPA, GOLVLAMPA, "Anna", Anna Ehrner för Atelje Lyktan. 1900-talets andra hälft.

Kromad stomme och skinnklädd skärm, höjd 70 resp. 137 cm.

Slitage, bordslampa saknar delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 703