330569. SALONGSGRUPP, 7 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.
Soffa längd 152,
2 fåtöljer bredd 59, djup 75, höjd 98.
2 stolar bredd 49, djup 65, höjd 93.
Bord 99x99, höjd 74
Bord 54x54, höjd 76 cm.
Bruksslitage, olika klädsel. Knopp avslagen på det större bordets underredesdekoration.