TAKARMATUR. glas och metall, 1900-talets första hälft.

330281. TAKARMATUR. glas och metall, 1900-talets första hälft.

Stomme i vitmetall, behängd med prismor. Färgade kupor med slipad dekor. Nio ljuspunkter. Diameter ca 70 cm.
Kupor möjligen Orrefors.

Bruksslitage, anlöpningar, smärre nagg. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kupor möjligen Orrefors.

Antal besök: 685