SERVISDELAR i stengods, 9 st "Entré" Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1950-tal.

330276. SERVISDELAR i stengods, 9 st "Entré" Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1950-tal.

3 st skål med randigdekor, invändigt gulglaserad. Höjd 8,5 cm. Diameter 18 cm.
2 st skålar med randigdekor, invändigt gulglaserade. Höjd 6 cm. Längd 16 cm.
3 st skålar med randigdekor, invändigt turkosglaserade. Höjd 6 cm. Längd 16 cm.
Skålar med randigdekor, invändigt grönglaserade. Höjd 6 cm. Längd 16 cm.
Märkta Rörstrand Sweden Entré.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 194