SEJDLAR 12 st, Elme glasbruk, design Johan Käll, 1960-tal.

330010. SEJDLAR 12 st, Elme glasbruk, design Johan Käll, 1960-tal.

Vikingamotiv, kvinna och man, något varierande gröna nyanser. Höjd 13,5 cm.

Slitage. Bubblor i glaset förekommer från tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 7 178