SERVISDELAR, porslin, Röstrand.

329930. SERVISDELAR, porslin, Röstrand.

3 kaffekannor, varav en saknar lock.
2 mjölkkannor.
1 tekanna, saknas lock.
2 sockerskålar.
4 kaffekoppar med 12 fat.
8 tefat.
6 serveringsfat, längd 22,5 cm.
2 serveringsfat, 27,5 cm.

Slitage, nagg, sprickor. Lock saknas delvis.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 mjölkkannor.
1 tekanna, saknas lock.
2 sockerskålar.
4 kaffekoppar med 12 fat.
8 tefat.
2 serveringsfat, 27,5 cm.

Antal besök: 1 509