BURKAR i porslin, 4 st, bl a "Mors Godaste sylt", Marianne Westman, Rörstrand.
329906. BURKAR i porslin, 4 st, bl a "Mors Godaste sylt", Marianne Westman, Rörstrand.
Burkar med lock i teak
Bemåade och med text
"Mors Godaste sylt", höjd 19 cm
"Mors Godaste sylt", höjd 10 cm
"Lingon", höjd 10 cm
"Sylt", höjd 8 cm
Stämplade Rörstrand Sweden och signerade MW.
Bruksskick
Högsta burken med tillverkningsdefekt i botten.
Burkar med lock i teak
Bemåade och med text
"Lingon", höjd 10 cm
"Sylt", höjd 8 cm
Bruksskick