GRÄDDKANNOR samling ca 30 st, keramik, olika märkning.

329852. GRÄDDKANNOR samling ca 30 st, keramik, olika märkning.

Samling gräddkannor, enstaka sockerskålar, miniatyrhandfat samt såskål. ALP Lidköping, Rörstrand, Gefle, Höganäs, Karlskrona, Stavanger Flint, UE mfl.

Slitage, någon nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 760