Samling gräddkannor, enstaka sockerskålar, miniatyrhandfat samt såskål. ALP Lidköping, Rörstrand, Gefle, Höganäs, Karlskrona, Stavanger Flint, UE mfl.
Slitage, någon nagg kan förekomma.