LJUSSTAKAR, ett par, empire, Frankrike 1800-talets första del.

329850. LJUSSTAKAR, ett par, empire, Frankrike 1800-talets första del.

Ljusstakar i brännförgylld och patinerad brons, ljuspiporna uppburna av kvinnogestalter, höjd ca 26 cm.

Bruksslitage och ena foten lätt bucklig, ena ljuspipan förstärkt invändigt med skruv.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 485