POKAL, tenn, Tyskland, 1800-tal.

329764. POKAL, tenn, Tyskland, 1800-tal.

Vapendekor och adelsnamn.
Dekorerad med mynt.
Höjd ca. 54 cm.

Slitage, lagningar, slagmärken. Ett mynt saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vapendekor och adelsnamn.
Dekorerad med mynt.
Höjd ca. 54 cm.

Antal besök: 743